O nas

O nas

Jesteśmy małą rodzinną firmą, która z zamiłowania do historii, dawnych kultur i dzikiej przyrody postanowiła stworzyć własną markę odzieżową. Głównym źródłem inspiracji jest Skandynawia, tudzież dzieje Normanów, znanych bardziej jako Wikingowie. Pomysł narodził się pod wpływem Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie, gdzie mieszkaliśmy przez wiele lat. 

Dlaczego MOOSE & LYNX, czyli ŁOŚ i RYŚ? 

Ryś euroazjatycki to największy dziki kot Europy, którego znaczące populacje występują w Skandynawii, Finlandii i na terenach Rosji. Spotykany jest również w kraju Piastów. Zgodnie z przekazem mitologii nordyckiej jednym z atrybutów bogini cielesnych przyjemności, Freji, miał być wóz zaprzęgnięty w dwa koty. Czyżby mogły one przypominać nasze rysie? Z kolei łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych występujący praktycznie w sąsiedztwe terytorialnym z rysiem. Preferuje tereny trudno dostępne, podmokłe, pierwotne. Spotkanie z łosiem jest czymś rzadkim, sprawia nieodparte wrażenie, że doświadczamy czegoś wręcz archaicznego. Z łosiem związana jest też piętnasta runa starszego futharku, Algiz, której przypisuje się znaczenie ochronne. 

Oferujemy wysokiej jakości koszulki, których całkowita produkcja odbywa się w Polsce. Zarówno materiał jak i farby są przyjazne środowisku. Nadruki wykonane są metodą cyfrową, rzadko spotykane na T-Shirt'ach, których wytrzymałość i dokładność znacznie przewyższa stosowany masowo sitodruk. Grafiki nie pochodzą z tzw. stocków, lecz są wyjątkowym owocem twórczości artystów z Polski i Europy.

 

 

Biuro

 

 

studio fotografii LINDA - Tomasz Linda

www.fotolinda.pl

 

 

Zaprzyjaźnione firmy

www.jomsborg-vineta.com

 

www.masianis.pl

 

www.tattoo.dk

 

www.pilarart.pl